woolash reviews
تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۱۲ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۹:۲۹

همه چيز درباره كاشت مژه و روش هاي متداول آن

تقريبا تمام خانم ها دوست دارند مژه هايي بلند و حالت دار داشته باشند و براي اينكه به اندازه مژه دلخواه خود برسند، راه هاي متفاوتي را مي توانند امتحان كنند. به اين دليل كه داشتن مژه هاي بلند و ضخيم مي تواند حالت زيباتري به چشم ها و صورت ببخشد و اين روزها مژه هاي بلند و زيبا، به بخشي از مد روز تبديل شده است.

كاشت مژه SEO

خانم ها مي توانند براي اين كار از سرم هاي بلند و تقويت كننده، مژه هاي مصنوعي چندبار مصرف، اكستنشن هاي مژه و محصولات ديگر براي زيباتر كردن مژه هاي شان استفاده كنند اما مساله اين است كه تمام اين راهكارها در طولاني مدت جواب نمي دهند و كوتاه مدت هستند، به اين ترتيب نكاتي وجود دارد كه بايد درمورد اكستنشن مژه يا كاشت مژه مصنوعي بدانيد.

انواع روش هاي كاشت مژه

دو نوع كاشت داريم؛ كاشت دائم و موقت. در كاشت موقت مژه ها يك هفته دوام مي آورند. اين نوع كاشت به دليل چسبي كه استفاده مي شود، ماندگاري كمتري دارد. كاشت مژه مصنوعي روش جديدي است كه به شما كمك مي كند تا مژه هاي تان را بلندتر و خوش حالت تر كنيد و زيباتر به نظر برسيد. اما قبل از اينكه براي اين كار تصميم بگيريد، نكاتي وجود دارد كه بايد بدانيد شايد بعد از خواندن اين مطلب، از انجام آن پشيمان و شايد هم براي كاشت مژه اصرار داشته باشيد. در نهايت تصميم با شماست. تعداد مژه اي كه براي هر فرد انتخاب مي شود، بستگي به تعداد مژه هاي خود فرد دارد.

كاشت مژه SEO

اگر فردي تعداد مژه هاي طبيعي خودش كم باشد تعداد كمي مي تواند مژه بكارد. به دليل اينكه مژه هاي مصنوعي روي مژه هاي طبيعي كار مي شوند و اگر شخص مژه هاي كمي داشته باشد به همان اندازه مي شود برايش مژه اضافه كرد. معمولا هزينه مژه ها دانه اي پنج الي شش هزار تومان است كه بايد در كل براي كاشت اوليه دائم حدود۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان پرداخت كنيد و براي هر دوره ترميم كه هر دو الي سه هفته يك بار است بسته به مقدار آسيبي كه در آن مدت به مژه ها وارد شده و تعداد مژه اي كه ريخته، حدود ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان هزينه كرد.

مژه هاي يكبار مصرف

بعضي افراد براي استفاده از مژه مصنوعي براي يك شب ترجيح مي دهند از مژه هاي مصنوعي يكسره و يك بار مصرف كه در اكثر فروشگاه هاي لوازم آرايشي موجود است، استفاده كنند كه قيمت يك جفت آن به همراه چسبي كه همراه مژه است، بين ۶ تا ۱۰ هزار تومان است.

طريقه استفاده از آنها به دليل يكدستي و به هم چسبيدگي آنها خيلي آسان است. فقط كافي است چسب را به مژه مصنوعي زده و به آرامي، با استفاده از يك موچين آن را بالاي پلك خود بچسبانيد. بعد از استفاده مي توانيد صورت خود را با احتياط و با آب گرم بشوييد و آرام مژه را از پلك جدا كنيد. اين مژه ها يك بار مصرف بوده و استفاده مجدد از آنها احتمال دارد چشم تان را آلوده كند.

براي مطالعه كليمه مقالات درباره كاشت مژه به لينك زير مراجعه كنيد:

مقالات كاشت مژه در كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير

اكستنشن مژه

اكستنشن مژه، مژه هايي مصنوعي است كه يك به يك به مژه هاي طبيعي فرد چسبانده مي شود تا ضخامت، طول، رنگ و حالت مژه ها را زيباتر نشان دهد. اين اكستنشن ها از مواد مصنوعي همچون موي سمور، ابريشم يا حتي موي انسان ساخته شده اند. استفاده از مژه هاي مصنوعي از قديم مرسوم بوده است، اما تفاوت بين راه هاي قديمي و جديد اين است كه امروزه، مژه هاي مصنوعي به جاي پوست پلك كه باعث آسيب ديدگي بيشتري مي شود، به مژه هاي فرد چسبانده مي شود، بنابراين ظاهري زيباتر ايجاد خواهد كرد. تفاوت ديگر اينكه مانند مژه هاي مصنوعي در قديم از چسب هاي مضر استفاده نمي شود و چسب هاي مخصوص اين كار به بازار آمده است.

كاشت مژه SEO

آيا چسب مژه مورد استفاده مضر است؟

ممكن است افرادي به چسب هاي مخصوص كاشت مژه حساسيت داشته باشند. اگر فردي حساسيت داشته باشد ممكن است دچارعفونت لايه نازك بالاي چشم شود و اين خطري است كه مي تواند فرد را تهديد كند. اين نوع عفونت بينايي افراد را تهديد نمي كند اما ممكن است براي مدتي تا از بين رفتن عفونت فرد دچار تاري ديد شود. چندين نوع چسب در بازار موجود است كه از لحاظ زمان خشك شدن با هم تفاوت دارند. ممكن است براي تان اين سوال پيش بيايد كه اگر هنگام كاشت چسب درون چشم بريزد چه اتفاقي خواهد افتاد؟

اما بايد بدانيد در كل مدت كاشت، چشمان فرد بسته است، به همين دليل از اين جهت خطري چشم فرد را تهديد نمي كند. اما لازم است قبل از انجام كاشت مژه، مطمئن شويد كه چسب استفاده شده به چشم شما آسيب نمي رساند. چسب مژه داراي مقاديري مواد شيميايي است اما اين مواد فقط در مواقع حساسيت احتمالي يا گذشتن تاريخ انقضا باعث ايجاد خطر براي چشم ها مي شود و عفونت خاصي به چشم نمي رساند. با انتخاب يك متخصص در اين كار مي توانيم مطمئن شويم كارمان به درستي و بي هيچ مشكلي انجام خواهد شد.

راهكاري براي تشخيص حساسيت

اگر شخصي بداند پوست حساسي دارد و ممكن است بعد از كاشت دچار حساسيت شود، بهتر است ابتدا دو عدد مژه بكارد و بعد از گذشت چند روز اگر دچار حساسيت شد آنها را بردارد و ديگر كاشت مژه انجام ندهد. اما اگر در آن مدت مشكلي برايش پيش نيامد، مي تواند ادامه كاشت مژه را انجام دهد ولي اگر بعد از كاشت فرد احساس ناراحتي روي چشم داشته باشد و فشاري روي چشم هايش احساس كند، بهتر است براي مدتي كاشت را انجام ندهد.

ماندگاري اكستنشن مژه چقدر است؟

كساني كه تصميم دارند كاشت مژه را انجام ندهد بايد بدانند اين مژه هاي مصنوعي معمولا بين دو تا چهار هفته و اگر خيلي مورد مراقبت باشند تا شش هفته ماندگاري خواهند داشت.

با كاشت، مژه هاي طبيعي مي ريزند؟

كاشت مژه باعث از دست دادن مژه هاي طبيعي نمي شود. اين روند عوارض و خطر خاصي به همراه ندارد اما بايد خيلي مراقب بود و مهم تر آنكه بعد از انجام كاشت مژه، چشم فرد نبايد تا ۲۴ ساعت با آب در تماس باشد تا مژه ها به خوبي بچسبند و روي چشم ها ماندگار شوند.

پس ازكاشت باز هم به ريمل احتياج است؟

متخصصان اين كار مي گويند پس از كاشت مژه مصنوعي، نبايد از مداد و ريمل هاي آرايشي استفاده كرد. در اصل بعد از اين كار احتياجي به آرايش چشم نخواهيد داشت. از فرمژه هم روي كاشت مژه نبايد استفاده كنيد. اگر مي خواهيد مژه هاي مصنوعي تان فر باشند، قبل از كاشت با متخصصي كه قرار است اين كار را انجام بدهد، صحبت كنيد. اگر از مژه هاي تان خسته شديد به هيچ عنوان خودتان اقدام به برداشتن مژه ها نكنيد. براي اين كار هم لازم است تا به كسي كه عمل كاشت را براي شما انجام داده مراجعه كنيد.

آيا به راحتي مي توان مژه ها را برداشت ؟

هر چسب مخصوص به مژه يك محلول پاك كننده (Remover) دارد. اگر شخصي بعد از كاشت مژه تصميم بگيرد آنها را بردارد بهتر است به كارشناسي كه كاشت مژه را برايش انجام داده، مراجعه كند تا به وسيله پاك كننده مخصوص، مژه ها را بردارد. به اين ترتيب كه به وسيله گوش پاك كن پاك كننده را به مژه ها زده و به آرامي ماساژ مي دهد. اين عمل باعث مي شود چسب حل شده و مژه ها به آساني برداشته شوند. پس توصيه مي كنيم خودتان وارد عمل نشويد و كار را به دست كاردان بسپاريد.

پس از كاشت مژه بايد بدانيد

بعد از كاشت بايد خيلي مراقب مژه ها باشيم. بهتر است چشم هاي خود را نماليم و با قدرت آنها را نخارانيم. در زماني كه كاشت مژه داريم بهتر است وارد سوناي بخار نشويم، وقتي حمام مي كنيم بايد مراقب باشيم فشار آب به صورت مستقيم به چشم هاي مان نخورد.

اگر قبل از كاشت براي تقويت مژه هاي تان از پماد هاي مختلف استفاده مي كرديد، بهتر است بعد از كاشت ديگر اين كار را انجام ندهيد چون چرب شدن مژه ها باعث زودتر افتادن مژه هاي كاشته شده مي شود. هنگام خواب روي شكم نخوابيد. انجام اين موارد شايد ابتدا كمي سخت باشد اما با گذشت زمان عادت مي كنيد و ديگر براي تان سخت نخواهد بود.

كاشت به چه كساني توصيه نمي شود

كاشت مژه را همه افراد به غير از كساني كه مشكلات چشمي دارند، مي توانند انجام دهند اما كساني كه داراي مژه هاي بلند و پر هستند بهتر است اين كار را انجام ندهند اما بسياري از خانم ها براي اينكه مي خواهند راحت تر باشند و ديگر سراغ ريمل نروند، با وجود مژه هاي پر و بلند بازهم كاشت را انجام مي دهند. اين كار با رعايت مسائل ذكر شده مشكلي براي آنها پيش نمي آورد اما پزشكان اين كار را پيشنهاد نمي كنند.

اگر حساسيت نداريد، كاشت مژه اشكالي ندارد

كاشت مژه به صورت زيبايي و عمل جراحي براي كاشت مژه دو مقوله متفاوت هستند كه يكي براي زيبايي انجام مي شود و ديگري در مواقع لزوم كه فرد دچار آسيب ديدگي يا سوختگي شده. در جراحي مژه ممكن است لبه هاي مژه به علت داشتن بافت حساس دچار عفونت شود و در صورت وجود اين احتمال، اين جراحي انجام نمي شود اما در كاشت زيبايي مژه هاي مصنوعي با چسب كار مي شوند و اگر فرد حساسيتي به چسب نداشته باشد مشكلي پيش نخواهد آمد.

آيا مژه هاي كاشته شده بايد شسته شوند؟

شست وشوي چشم ها در زمان داشتن مژه هاي كاشته شده اهميت خاصي دارد و به دليل ترشحاتي كه از چشم بيرون مي آيد بهتر است شسته شود. اگر كاشت مژه براي شست وشوي چشم ها محدوديت ايجاد كند ممكن است به مرور زمان چشم دچار آلودگي شود. فردي كه كاشت مژهدر سالن هاي زيبايي انجام داده، بهتر است براي شست وشوي چشم ها مراقب باشد تا آب با فشار زياد و مستقيم با مژه برخورد نداشته باشد. براي شست وشو بهتر است خيلي آرام چشم ها را شست و با يك دستمال مرطوب به آرامي چشم ها را پاك كرد.

البته بايد مراقب بود تا از دستمال هاي چرب براي اين كار استفاده نكنيم به اين خاطر كه چربي ها باعث زودتر افتادن مژه ها مي شود. مژه هاي طبيعي هر ۴ تا ۵ ماه به صورت دانه اي مي ريزند و دوباره رشد مي كنند، به همين دليل از نظر پزشكان كاشت مژه مصنوعي مشكل خاصي به همراه ندارد.

تقويت مژه با تغذيه

مو توسط پروتئيني به نام كراتين ساخته مي شود. بدين ترتيب، هرگونه مواد غذايي كه باعث رشد و تقويت مو شود قطعا باعث تقويت مژه ها نيز مي شود.

اولين گام تقويت مژه، داشتن يك رژيم غذايي درست و مناسب است. بدون تغذيه مناسب و سالم، مو و ناخن هاي شما رشد نخواهند كرد و مژه هاي بلندي نخواهيد داشت. به همين دليل لازم است كه به رژيم غذايي خود مواد مغذي را اضافه كنيد.

مژه ها هم مثل ساير موهاي بدن داراي چرخه رشد خاصي هستند و به طور مرتب رشد مي كنند. آنچه كه شما بايد انجام دهيد اين است كه با مشاوره با متخصص پوست و مو روند رشد موهاي مژه خود را تقويت كنيد.

مژه هاي خود را با برخي از داروهاي خانگي تغذيه و تقويت كنيد. از بهترين روغن هاي تقويت كننده مژه، مي توان از روغن زيتون و روغن كرچك نام برد. اين دو روغن باعث تقويت و رشد مژه ها مي شوند. شب ها قبل از خواب، آرايش خود را كاملا پاك كنيد و سپس با پوشش نازكي ازروغن انتخابي خود، تمام سطح مژه ها را بپوشانيد. صبح، مژه هاي خود را با آب گرم بشوييد.

خود را آراسته و مرتب نگه داريد. با برس مخصوص مژه، آنها را هميشه به آرامي شانه كنيد. با انجام اين عمل، متوجه رشد و بلند شدن مژه ها خواهيد شد.

غذاهايي با پروتئين بالا مانند ماهي، تخم مرغ، پنير سويا، جگر و گوشت را بدون چربي مصرف كنيد. علاوه بر اين، به رژيم غذايي خود، مواد غذايي مانند دانه هاي سويا، آواكادو، انواع حبوبات و روغن زيتون كه حاوي مقادير فراواني از اسيدهاي چرب هستند را اضافه كنيد.


برچسب‌ها: كاشت مژه،

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۷:۰۳

پيوند موي طبيعي چيست و براي چه كساني توصيه ميشود؟

پيوند مو و يا همان كاشت مو اين روز‌ها طرفداران بسياري پيدا كرده است و طاسي سر به يك معضل به خصوص براي آقايان و در بعضي موارد در بانوان تبديل شده است. اين روز‌ها بيشتر افراد براي رسيدن به زيبايي دست به اقدامات زيادي مي‌زنند كه پيوند موي طبيعي يكي از اين موارد است. به همين دليل براي آگاهي بيشتر از اين موضوع با آقاي صداقت، مديريت مركز موي رنسانس به گفت‌ و گو پرداختيم.

در حال حاضر چه روش‌هايي براي پيوند مو وجود دارد؟

در كل ۴ روش براي پيوند مو وجود دارد كه يكي از اين روش‌ها (FUT ) است، يعني يك باريكه از پشت سر به ضخامت يك سانتي متر و به طول ۲۰ تا ۲۵ سانتي متر برداشته شده و توسط تكنسين هاي اين امر و تيم پيوند مو فوليكول‌هاي مو از آن خارج مي‌شود و در ‌‌نهايت آن ناحيه بخيه زده شده و در ‌‌نهايت گرفتهاي جداشده ودر قسمت جلوي سر و عقب سركاشته مي‌شود،

پيوند موي طبيعي SEO

كه بجا ماندن اسكار از جمله از مشكلات اين روش ميباشد. روش دوم به نحوي است كه در آن فوليكول‌هاي مو به صورت گروهي و دانه‌اي ازسر پشت برداشته مي‌شود اين روش نيازي به جراحي ندارد و تعداد خيلي زيادي نمي‌توان از واحد‌هاي فوليكول مو به جلوي سر انتقال داد. اين روش FIT ناميده مي‌شود. روش سوم نيز تركيبي از روش اول و دوم است. از آنجايي كه اين روش جراحي بسيار بزرگي محسوب مي‌شود و از نظر عملي پاسخگويي خوبي ندارد. و در روش اخر كه همان تكنيك جديد SUT ميباشد شما شاهده برداشت و پيوند مو توسط پانچ ليزر كه توسط متخصصين اين مركز انجام ميشود هستيد كه ديگر مانند روش هاي سنتي FIT و FUT نيازي به جلسات مكرر و طولاني بودن زمان برداشت وپيوند مو و خستگيه بيمار نميباشيم و از جمله از مزاياي اين تكنيك بدون جراحي و خونريزي و درد بودن ان است و هيچ گونه اسكاري بجا نميماند،

 

در اين متد مي توانيم تراكمي سه برابري نسبت به روش هاي FIT و FUT را انجام دهيم كه تا ۱۴۰۰۰تار مو را شاهد هستيم، لازم بذكر است اين متد بروز ترين متد روز امريكا واروپا بوده كه از مزاياي اين متد طبيعي بودن خط رويش و مهندسي ان توسط تيم مجرب كاشت و تراكم بالاي اين تكنيك وانجام ان در يك جلسه ومشاهده كردن موهاي كاشته شده بعد از پيوند موي طبيعي كه بصورت يك سانتي بوده از جمله مزاياي اين تكنيك است،همچنين در تكنيك پيوند موي SUT پرطي و از بين رفتن فوليكولهاي برداشت شده به صفر ميرسند زيرا طي يك فراينده برداشت و فريز كردن فوليكولهاي موي شخص تمامي فراينده برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسيار ظريف و با دقت بالايي در محل مورد نياز پيوند داده ميشوند، تكنيك SUT كاملاً تضميني بوده واندازه تراكم مورد نياز ، توضيح داده شده توسط مشاورين اين مركز با نرم افزارهاي خاص به بيمار نشان داده ميشود ، شما عزيزان ميتوانيد عكس هاي قبل و بعد بيماران اين مركز را در قسمت SUT ديده و تفاوت اين متد رابا ديگر متدهاي رايج مقايسه نمايد و تحولي در امر پيوند مو را كاملاً حس كنيد،

 

پيوند موي صورت، ريش و سبيل آقايان

پيوند موي ريش و سبيل و به طور كلي پيوند موي صورت آقايان با برداشت مو از نواحي داراي موهاي قوي تر، مانند نواحي پشت سر و اطراف سر و كاشت گرفت هاي مو بر روي نواحي بالاي لب و چانه و گونه و … انجام مي شود.

پيوند موي طبيعي SEO

ناحيه برداشت مو بر اساس تطابق رنگ و ضخامت موهاي آن ناحيه با موهاي صورت انتخاب مي شود. تأثير پيوند موي طبيعي ريش و سبيل و صورت آقايان، به صورت مادام العمر بوده و مانند موي طبيعي قابليت رشد و تراشيدن دارند. قيمت و هزينه پيوند موي صورت آقايان، به وسعت ناحيه كاشت و شرايط بيمار بستگي دارد.

 

دكتر پيوند مو

شايد در نگاه اول تعدد تبليغات مراكز كاشت مو و پزشكان كاشت مو شما را دچار سردرگمي نمايد. اما با نگاه تخصصي تر، انتخاب يك دكترپيوند موي خوب چندان مشكل نيست. اولين راه، بررسي برد تخصصي وي در زمينه جراحي هاي زيبايي مي باشد.

تنها داشتن گواهينامه معتبر از كشورهاي اروپايي و آمريكايي، ملاك برتري يك پزشك پيوند مو نيست. تحصيلات آكادميك پزشك متخصص مو وي را از ساير افراد مدعي عمل كاشت مو و پيوند مو متمايز مي كند. كلينيك هاي معتبر پوست و مو، عمدتاً تعداد قابل توجهي دكتر پيوند موي خوب در كادر پزشكي خود دارند. لذا مي توانيد به جاي جستجوي يك دكتر پيوند موي خوب، به جستجوي يك كلينيك معتبر كاشت موبپردازيد.

منبع: كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير


برچسب‌ها: پيوند موي طبيعي،

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۴:۲۳

همه چيز درباره كاشت ابرو

معني و مفهوم زيبايي ظاهري در فرد به عوامل مختلفي بستگي دارد اگر هر يك از بخش ها و قسمت هاي كاشت ابرو يك فرد را كنار هم بگذاريم آن وقت مي توانيم بگوييم كه ظاهر فرد مورد نظر زيبا مي باشد يا خير …! از مهمترين عناصر زيبايي در فرد مي توان به صورت اشاره كرد و همچنين يكي از مهمترين عناصر زيبايي در صورت ابرو مي باشد معمولا خانمها بيش از آقايان به ابرو اهميت مي دهند و دوست دارند كه هميشه ابرو هاي كشيده و پر پشتي داشته باشند. با توجه به اين كه ريزش مو علاوه بر ناحيه هاي سر در نواحي مختلف بدن هم شيوع پيدا كرده است بنابراين همه افراد نمي توانند ابرو هاي كشيده و پر پشتي داشته باشند.

كاشت ابرو SEO

اكثر خانم ها بر اين باورند كه با انجام تاتو و هاشو ابرو مي توانند ابروهايشان را همانند گذشته به شكل قبل برگردانند اما واقعيت بر اين است كه هاشور و تتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبيعي بر نمي گرداند، بلكه معايبي همچون مصنوعي بودن ظاهري، استفاده از رنگ هاي شيميايي، محدود بودن مدل هاي ابرو، درد و خطرات ناشي از انجام ابرو را داراست. همچنين شايان ذكر است كه ابرويي كه تتو و يا هاشور شده باشد به هيچ وجه آنرا نمي توان پاك كرد و به شكل روز اول آن برگرداند. پس در انتخاب خود دقت كرده و قبل از انجام هرگونه فعاليتي از قبيل موضوعات ياد شده تحقيق كنيد.

كاشت ابرو SEO

كاشت ابرو چيست؟

يكي از راه حل هايي كه باعث مي شود ابروهايتان همانند گذشته كشيده و پر پشت باشد كاشت ابرو است اصول و قواعد و قوانين كاشت ابروهمانند كاشت مو مي باشد با اين تفاوت كه در كاشت ابرو به دليل اينكه شرايط حساس تر بوده نياز به دقت و ظرافت هاي بالايي مي باشد به طور كلي اگر بخواهيم كاشت ابرو را تعريف كنيم بايد بگوييم كه كاشت ابرو يا همان پيوند ابرو به فرآيندي گفته مي شود كه طي آن ابتدا موها را از كناره هاي گوش يا همان بغل گوش (به دليل اينكه موهاي كناره گوش نرم تر و شبيه به موهاي ابرو مي باشد) برداشت مي كنند و در امتداد ابرو هاي فرد كاشت مي كنند. همانطور كه گفته شد اصول و قواعد كاشت ابرو همانند كاشت مو مي باشد يعني پس از چند روز موهاي ابروي كاشته شده ريزش پيدا مي كنند و حدود ۳ ماه موهاي جديد ابرو جوانه زده و در نهايت در طول ۹ ماه پس از كاشت ابرو موهاي ابرو كامل در آمده و تكميل مي شود

كاشت ابرو SEO

كاشت ابرو به روش FUE

اولين روشي كه براي انجام كاشت ابرو معرفي شد كاشت ابرو به روش FUT بود كه اين روش كاشت مو به دليل عوارض هاي بسياري همانند جراحي ، درد ، خونريزي ، بخيه ، جلسات متعدد و … داشت در زمان كوتاهي منسوخ شد و به تدريج در كشور هاي مختلف از اين روش ديگر براي كاشت ابرو استفاده نكردند جديدترين و كامل ترين روشي كه در حال حاضر در دنيا رواج دارد كاشت ابرو به روش FUE است كه در اين روش ديگر به جلسات متعدد و بخيه ها و برش هاي وحشتناك نيازي نبوده و با آناتومي و مهندسي خاصي خط رويش ابرو و همچنين مدل ابرو طبق خواسته فرد طراحي و اجرا مي شود از مزيت هاي كاشت ابرو به روش FUE مي توان به نداشتن دوران نقاهت و همچنين تورم در صورت و چشمان اشاره كرد شايان ذكر است كه اگر قبلا ابرو هاي خود را تتو و هاشور كرده ايد بايد بگوييم كه يكي ديگر از مزاياي كاشت ابرو به روش FUE انجام بر روي ابرو هاي تاتو و يا هاشور شده مي باشد كه قابل توجه است.

هزينه كاشت ابرو در كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير

كاشت ابرو همانند كاشت مو از سه مرحله برداشت، نگهداري و كاشت تشكيل شده است كه نحوه انجام آن در روش هاي مختلف و همچنين مراكز مختلف متفاوت است لذا همين امر باعث شده كه هزينه تقريبي كاشت ابرو در مراكز مختلف و همچنين روش هاي مختلف داراي نوساناتي باشد همانطور كه گفته شد روش كاشت ابرو FUT در سطح دنيا منسوخ شده و ديگر انجام نمي شود. اما برخي از مراكز در ايران به دليل كم هزينه بودن اين روش براي كاشت ابرو از روش كاشت ابرو FUT استفاده مي كنند و يا برخي ديگر از مراكز از لوازم هاي درجه يك و دستگاه خاصي در حين انجام كاشت ابرو استفاده نكرده و از ابتدا تا انتهاي كاشت توسط تكنسين هاي كاشت انجام مي شود همچنين از ديگر تفاوت هاي هزينه كاشت ابرو مي توان به وسعت ريزش ابرو اشاره كرد.

اما در نهايت هزينه كاشت ابرو از ۴۰۰۰۰۰۰ تومان الي ۴۵۰۰۰۰۰ تومان است.

كاشت ابرو در بانوان

همانطور كه در بالا گفته شد ابرو يكي از مهمترين و حساس ترين عناصر زيبايي در صورت فرد مي باشد و براي انجام فعاليتي روي ابرو بايد قبل از هر كاري خوب تحقيق كرد زماني كه شما به مراكز كاشت ابرو مراجعه مي كنيد يكي از خواسته هايي كه در هنگام مشاوره بايد داشته باشيد تصاوير قبل و بعد از كاشت ابرو مي باشد كه حائز اهميت است.

كاشت ابرو SEO

عوارض كاشت ابرو :

از عوارض كاشت ابرو به روش FUT مي توان به جلسات متعدد كاشت ابرو ، جراحي هاي طولاني ، بخيه هاي متعدد ، بيهوشي ، درد ، خونريزي ، تورم در صورت به ويژه چشم ها ، خط رويش و مدل مصنوعي و … اشاره كرد اما با مطرح و اجرا شدن كاشت ابرو به روش FUE عوارض ياد شده رفع و بعضا برخي از آن ها همانند خط رويش و مدل ابرو به نقطه قوت تبديل شده است. لازم به ذكر است كه در كاشت ابرو با تكنيكFUE شما ديگر شاهد عوارض ياد شده نمي باشيد.

 

مطالعه مقالات كاشت ابرو زير توصيه ميشود:

 

 


برچسب‌ها: ،

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۱:۵۴

با ترميم مو بيشتر آشنا شويد

ريزش مو يكي از بيماري هايي است كه با زيبايي فرد رابطه مستقيم دارد و امروزه بيش از يك معضل به حساب مي آيد ريزش مو غالبا از استرس و اضطراب ناشي از فعاليت هاي روزمره و همچنين داد و ستد ها نشات مي گيرد.

محققان و دانشمندان استاندارد سن ريزش مو را در دنيا را ۳۱ سالگي تعيين كردند ولي در كشور عزيزمان بنا به دلايل ياد شده سن ريزش موسال به سال پايين تر آمده به طوريكه در سال ۱۳۹۵ اين سن به ۲۵ سالگي رسيده است. اما ريزش موي عادي را با ريزش مو ارثي نمي توان يكي كرد.

توجه داشته باشيد كه به طور عادي هر فردي حدود ۷۰ تار مو خود را در روز از دست مي دهد كه اين تعداد تار مو عادي مي باشد ولي اگر اين تعداد ريزش دو يا سه برابر باشد جاي نگراني دارد. ريزش موي ارثي بستگي به ارث بردن ژن ريزش مو از نسل گذشته و نسل سوم دارد كه فرد به طور قطع تا سن ميانسالگي موهايش به شكل ارثي ريزش پيدا مي كند يكي از درمان ها و راههايي كه مي توان اين عامل را برطرف كرد ترميم مو مي باشد.

با ترميم مو بيشتر آشنا شويد SEO

ترميم مو چيست؟

اگر بخواهيم تعريفي جامع و علمي از ترميم مو داشته باشيم بايد بگوييم كه ترميم مو عبارت است از جايگزين كردن موهاي و ترميم آن در فضاهايي كه موها ريزش پيدا كرده اند و خالي از مو مي باشد. به عبارت ديگر در ترميم مو ديگر نيازي به بانك موي شخص نيست و اين بانك مو توسط مراكز مجري ترميم مو تهيه مي شود و توسط كراتين هاي گياهي روي سر فيكس مي شود ترميم مو در يك جلسه قابل انجام است و همچنين براي تمامي افرادي كه به هر دليلي فاقد مو مي باشند مناسب است. ترميم مو يك راه حل بسيار مناسب براي جايگزيني و بازگشت موها مي باشد. همچنين ترميم مو در كليه مناطق سر اعم از شقيه ها ، جلوي سر تا وسط سر قابل انجام است.در ادامه اين مطلب با ترميم موبيشتر آشنا شويد:

روش هاي ترميم مو:

ترميم مو هم همانند ديگر فعاليت هاي زيبايي ديگر داراي روش هاي مختلف مي باشد. شايان ذكر است الفباي ترميم مو در تمامي روش هايي كه آن ها را نام مي بريم يكي است ولي نحوه انجام ترميم مو ، شرايط ترميم مو در روش ها مختلف مي باشد:

روش هاي ترميم مو عبارتند از:

– ترميم مو به روش HRT

– ترميم مو به روش سرجري تيپ

– ترميم مو به روش SUT

– ترميم مو به روش PRP

– ترميم مو به روش هاي فيكس

– ترميم مو به روش micro point

– ترميم مو به روش micro HRT

– ترميم مو به روش hrp

– ترميم مو به روش hrs

با ترميم مو بيشتر آشنا شويد SEO

هزينه (قيمت) ترميم مو :

ترميم مو هم همانند ديگر روش هاي زيبايي هزينه مشخصي ندارد زيرا فعاليت هاي زيبايي همگي شبيه به هم نمي باشند. ولي هزينه ترميم موقيمت ترميم مو به عواملي همچون جنس مو ، رنگ مو ، حالت مو ، تراكم مو ، بلندي مو ، روشي كه با آن ترميم مو انجام مي شود، مركزي كه در آن ترميم مو انجام مي دهيد، خدمات پس از انجام ترميم مو و … بستگي دارد همچنين ترميم مو اگر جنبه زيبايي داشته باشد و صرفا براي زيبايي استفاده شود و همچنين اگر ترميم مو براي درمان و براي تسكين بخشي و يا راه حل يك بيماري انجام شود هزينه و قيمت متفاوتي دارد. به طور كلي هزينه ترميم مو و قيمت ترميم مو را مي توان از ۱۵۰۰۰۰۰ تومان الي ۲۵۰۰۰۰۰ تومان تخمين زد.

عوارض (معايب) ترميم مو:

هر فعاليت پزشكي و زيبايي به نوع خود داراي عوارض و معايبي مي باشد حتي قرصي كه جهت سردرد روزانه مصرف مي كنيد داراي عوارض خاصي است كه در طولاني مدت گريبان گير خواهد شد. عوارض و معايب ترميم مو به انتخاب شما بستگي دارد نكاتي درباره عوارض ترميم مو و معايب ترميم مو متذكر مي شويم كه بايد به ياد بسپاريد: اولين نكته اي كه بايد جهت انتخاب ترميم مو به آن دقت كنيد اين است كه آيا واقعا شما نيازي به ترميم مو داريد همه الگوهاي ريزش مو نيازي به ترميم مو ندارند. دومين نكته انتخاب مركز ترميم مو است كه بايد داراي مجوز و همچنين با سابقه فعاليت در اين امر باشد. آخرين نكته انجام روش مناسب ترميم مو است تنها روش ترميم مو كه داراي استاندارد مي باشدترميم مو به روش HRT است و روش هاي ديگر كاملا ساختگي است كه انجام اين روش ها باعث امراض و مشكلات پوستي مي شود كه در آينده طولاني مدت گريبان گير شما خواهد بود و حتي ممكن است شما را از انجام اين كار به كل منصرف كند.

ترميم مو به روش فيكس چه مزايايي دارد؟

افراد بسياري هستند كه به دليل نداشتن شرايط كاشت موي طبيعي ، جهت ايجاد تراكم مناسب در نواحي طاس سر مي توانند از روش هايترميم مو استفاده كنند ، در همين راستا در اين مقاله ، مزاياي ترميم مو به روش فيكس مورد بررسي قرار گرفته شده است .

ترميم مو به روش فيكس

در اين روش ، ابتدا با انجام آزمايش و نمونه گيري از موهاي فرد ، موهايي بسيار هماهنگ از نظر جنس ، رنگ ، حالت و اندازه براي فرد تهيه مي شود ، اين موها بر روي يك لايه ي نازك ارگانيك بسيار شبيه به پوست سر ، به صورت تار به تار كه پروتز پوست نام دارد ، نصب مي شوند ، سپس اين پروتز به كمك چسب هاي محكم و مخصوص كراتينه روي پوست سر فيكس مي شوند و نمايي بسيار طبيعي و زيبا ايجاد خواهند كرد .

مزاياي ترميم مو به روش فيكس

 • عدم مشخص بودن موهاي ترميمي
 • امكان برداشت موهاي ترميمي به كمك ريموورهاي مخصوص
 • قرار گيري بسيار محكم موها بر روي سر به طوري كه به راحتي قابل برداشته شدن نيستند .
 • تقويت موها توسط چسب هاي كراتينه
 • سازگاري مناسب لايه ي نانو با پوست سر

منبع: كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير


برچسب‌ها: ،

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۹:۱۴

كاشت مو و كاشت موي طبيعي

كاشت مو يكي از روش هاي درمان طاسي است. براي انجام اين كار موهاي مورد نياز سر از ساير نقاط بدن برداشت مي شوند. براي اين كار پياز مو را به صورت سالم و دست نخورده از نقاطي نظير پشت سر ، سينه ، كتف ها و … برداشت كرده و به قسمت طاسي پيوند زده مي شود. در ادامه به جديدترين روش هاي كاشت مو در ايران اشاره خواهيم نمود و بهترين روش كاشت مو را براي شما شرح خواهيم داد.

 نكاتي چند درباره كاشت موي طبيعي

توجه داشته باشيد هر چقدر بانك مو ي شما قوي تر باشد بعد از عمل داراي موهاي پرپشت تر و ضخيم تري خواهيد بود. بانك مو همانطور كه به آن اشاره كرديم نقاطي از بدنتان است كه موي مورد نياز از آنجا تامين مي شود.

مورد ديگري بايد حتما رعايت كنيد مراجعه به پزشك متخصص و رعايت نكات ايمني و بهداشتي است تا به بهترين نتيجه ممكن برسيد.

براي كاشت مو روش هاي متعددي وجود دارد كه لازم است با مراجعه به پزشك مجرب روش مناسب براي خود را پيدا كنيد.

 

كاشت مو و كاشت موي طبيعي سر - SEO

 

كوتاه درباره كاشت موي طبيعي و تاثيرات آن:

كاشت موي طبيعي موثر ترين و قطعي ترين روش درمان، جهت موهاي از دست رفته است . اين پيوند بصورت يك عمل سرپايي بدون بيهوشي ، همراه با بي حسي موضعي بوده كه در آن شخص متقاضي كاشت مو در حين عمل هيچ گونه دردي حاصل از موهايي كه روي سرش كاشته مي شود را حس نمي كند اين عمل ممكن است از يك روز تا ۳ روز به طول بينجامد و اين مدت بستگي به تعداد تار هاي لارم براي كاشت مو بر روي سر متقاضي دارد.

بعد از كاشت موي طبيعي، يك پانسمان بسيار جزئي روي سر گذاشته مي شود كه بيشتر جهت جلوگيري از آلودگي استفاده شده كه روز بعد از تراكاشت مو از روي سر برداشته مي شود و شخص به راحتي مي تواند استحمام كرده و مراقبت‌هاي پس از تراكاشت مو را از سر گيرد . موهايي كه كاشته مي شوند تا حدود ۳ هفته به ميزان كمي رشد مي‌كنند تاجايي كه اين ميزان رشد مو براي خود شخص هم بسيار محسوس بوده و سپس اين موها وارد مرحله استراحت يا ريزش مي شوند كه بطور تقريبي تا ۳ ماه طول مي كشد و در اوايل ماه چهارم موها مجددا شروع به رشد كرده و بطور دائم باقي مي مانند وديگر دچار ريزش نمي شوند .

كاشت مو در كلينيك طب هير با استفاده از جديدترين روش هاي روز دنيا در كاشت موي طبيعي توسط تيمي از مجرب ترين تكنسين هايكاشت مو و پزشك متخصص انجام مي شود. كاشت مو در اين كلينيك به دو روش FIT و SUT يا روش تركيبي انجام مي شود. در ادامه به بررسي تمام روش ها خواهيم پرداخت

 

روش هاي متداول در كاشت مو:

كاشت مو و كاشت موي طبيعي سر - SEO

كاشت موي اف يو تي يك عمل سنتي به و كلاسيك به شما مي رود كه براي انجام آن نيازمند پزشك كاملا آشنا با تكنيك هاي جراحي هستيم. اين روش بدين صورت است كه يك نوار باريك كه قطر اين نوار بستگي به مقدار شلي پوست سر دارد از پوست پر موي پشت و طرفين سر برداشته شده و در آخر منطقه برداشت شده مو با تكنيك خاص بخيه مي شود و در طي ۱۲ الي ۱۴ روز اين بخيه ها كشيده خواهند شد. باريكه برداشته شده از پشت سر توسط تكنسين هاي كاشت مو به قطعات كوچكي به نام گرافت تقسيم مي شوند كه هر گرافت شامل ۱ تا ۴ تار مو بوده و اين گرافت ها در جلوي سر كاشته مي شوند. نكات طلايي كاشت مو به روش FUT اين است كه در آن مي توانيم بيشترين رشد كاشت را داشته، راحت تر جراحي را برنامه ريزي كرده و همچنين طبيعي بودن فرآيند كاشت را تضمين كنيم.

كاشت مو به روش بي اچ تي يكي از روش هاي كاشت مو است كه در آن بانك مو از مكان هاي ديگر بدن غير سر تامين مي شود . اين مورد زماني انجام ميشود كه فرد بر روس سر خود بانك موي كافي نداشته باشد يا امكان برداشت مو از پشت سر وي امكان پذير نباشد يا نتيجه ي مورد نظر حاصل نگردد . نحواهي كه از آن به عنوان بانك مو استفده ميگردد عبارت اند از : اطراف قفسه سينه ، كتف ، ران ها و كمر اين بانك موها را با ابزار هاي بخصوصي برداشت كرده و و در ميان موهاي كاشته شده مي كارند

يكي از مواردي كه بايد به آن توجه داشت اين است كه موي بدن انسان براي مدت ۶ ماه، بيش از ۵ سانتيمتر رشد نخواهد داشت. لازم به ذكر است ممكن است در برخي مواقع موهاي كاشت شده به مدت چند سال در همين شرايط باقي بمانند .به همين دليل متقاضيان كاشت كه بانك موي سر ضعيفي دارند بايد به اين مورد توجه داشته باشند. اگر چه استخراج و كاشت مو از نحواهي مختلف بدن به سر در اين شرايط، براي افرادي كه به طاسي سر دچار هستند، راهكاري نسبتاً معقول خواهد بود .

عدم سازگاري موي سر و بدن از ديگر مواردي است كه بايد به آن توجه شود. تفاوت در رنگ و جنس موي سر و بدن از جمله مشكلات ديگري است كه بيماران بايد مد نظر داشته باشند.

كاشت مو و كاشت موي طبيعي سر - SEO

وقتي فرد طاس بانك مو خوبي داشته باشد روش FIT را مي توان پيشنهاد داد كه در اين روش ديگر برش و بخيه وجود ندارد ، فرد متقاضي نيازي به بستري شدن نداشته و تنها با بي حسي موضعي و ضدعفوني شدن كامل فوليكول هاي مو با ابزارهاي خاص به طور مجزا براشته مي شوند. در نهايت فوليكول ها در محل طاسي كاشته مي شوند. شايد پيشتر درباره انتقال بانك مو بدن به منطقه طاس سر شنيده باشيد، روش FIT همان روشي است كه به ما اين امكان را مي دهد تا در صورت كم بودن بانك مو از موهاي بدن براي پيوند استفاده كنيم و همچنين بايد گفت كه با برداشت مو از پشت سر، محل برداشت غير قابل رويت خواهد بود و محل پيوند مو كاملا طبيعي است و نيز نيازي به گذراندن دوران نقاهت بعد از كاشت مو نيست . در اين روش در يك جلسه ميتوان ۱۰۰۰۰ تار مو كاشت .

كاشت مو به روش SUT يكي از نوين ترين روشهاي كاشت مو مي باشد كه در آن تمام مراحل برداشت و كاشت مو توسط دستگاه هاي اتوماتيك و زير نظر متخصص انجام مي شود. در اين روش فوليكول هاي مو توسط پانچ ليزري از بانك موي موردنظر كه معمولاً ناحيه پشت سر مي باشد جدا شده و فريز مي شوند تا از تخريب آنها جلوگيري شود و در نهايت به ناحيه كاشت انتقال مي يابد. SUT تحت بي حسي موضعي در يك جلسه انجام مي شود و دوران نقاهت آن كوتاه مي باشد. در كاشت مو به روش SUT مي توان ۱۴۰۰۰ تار مو را از ناحيه برداشت به ناحيه كاشت انتقال داد كه سه برابر روشهاي سنتي و قديمي كاشت مو مي باشد. در اين روش نيازي به تيغ جراحي ، بيهوشي ، به جا ماندن اسكار و برش نبوده و هيچ گونه عوارضي نداشته داشته باشد.

منبع: كلينيك تخصصي كاشت مو طب هير


برچسب‌ها: ،

نويسنده :داريوش حقيقي
تاريخ: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۶:۱۷

همه چيز درباره كاشت مو و كاشت ابرو در كلينيك هاي تخصصي كاشت مو و كاشت ابرو

اين روز ها عمل كاشت مو در بين عمل هاي جراحي زيبايي مخاطبان زيادي را به خود اختصاص داده است كه در اين اواخر از آن به عمل پيوند مو و يا ترميم مو نيز توسط افرا مختلف ياد ميشود. هدف اين عمل بهبود و يا ترميم بخش هاي از دست رفته از فوليكول ها مو بسته به ميزان آن و روش هاي مورد استفاده مي باشد كه در جراحي هاي زيبايي بالاخص در سال هاي اخير طرفداران متعددي را پيدا كرده است.

بهترين روش كاشت ابرو

در اين نوع عمل جراحي زيبايي كاشت مو كه بعضا به صورت سر پايي نيز انجام ميشود بنا به صلاحديد متخصص پوست و مو و همچنين بسته به شرايط مراجعه كننده روش هاي مختلفي نظير FUE, BHT, HRT و ساير روش ها مورد استفاده قرار ميگيرد. روش كار به صورت كلي به اين صورت است كه فوليكول هاي مو كه سلول هاي بنيادي مو هستند از بخش هاي ديگر كه از انها به بخش اهدا كننده ياد ميشود به ناحيه مد نظر منتقل ميشوند كه در علم زيبايي به اين بخش منطقه دريافت كننده گفته ميشود.

كلينيك تخصصي كاشت مو و كاشت ابرو طب هير

البته بر خلاف افكار كلي مردم، ريزش مو و يا كاشت مو تنها منحصر به مردان نمي باشد و در جوانان و همچنين خانم ها و بانوان نيز كاربرد دارد. همچنين اين روش درمان بسيار مناسبي در ارتباط با كاشت مو در نواحي دچار حادثه ديده و يا سوختگي مي باشد زيرا در اين بخش ها با توحه به بروز صدمه به بافت پوست در صورت شدت صدمه حادثه به مرور در مسدوم مويي در نخواهد آمد و بخش سوخته شده و صدمه ديده به اصطلاح دچار كچلي موضعي خواهد شد.

كلينيك تخصصي كاشت مو و كاشت ابرو طب هير

در ترجمه مقاله دكتر جورج هيچكاك كه از اساتيد و پيش گسوتان علم زيبايي پوست و مو از كشور انگلستان مي باشد تعريف كاشت مو به صورت زير شده است:

كاشت مو روشي است براي بازگرداندن موهاي از دست رفته انسان اما نمي توان هميشه به عنوان بهترين روش يا تنها راه ريزش مو آن را انتخاب كرد. در مقاله زير به اختصار كليه موارد مورد نياز شما در مورد كاشت مو را بررسي ميكنيم. براي انجام كاشت مو مراحلي نياز است و الزاماتي وجود دارد كه بدون در نظر گرفتن آن ها انجام كاشت مو موفقيت كاملي را همراه ندارد.”

كانديداهاي مناسب جهت كاشت مو و كاشت ابرو چه اشخاصي هستند؟

 •  مردان و جواناني كه دچار ريزش مو شده اند و الگوي طاسي سر مردانه و يا الگوي ريزش موي ارثي دارند.
 • زنان و بانواني كه دچار ريزش مو شده اند و يا در بخش هايي از سر خود دچار كم پشتي ذاتي و يا ارثي هستند
 • كليه افرادي كه بخشي از موهاي سر خود را ببر اثر تصادفات و يا آسيب هايي نظير سوختگي يا آسيب هاي ديگر از دست داده باشد و دچار كچلي در بخشي از سر و يا ديگر بخش هاي بدن شده اند.

لوازم ترميم مو

منبع: كلينيك تخصصي كاشت مو و كاشت ابرو طب هير


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]